Instytut Psychologiczno-Psychoseksuologiczny Terapii i Szkoleń działa w Warszawie od 2004 roku. (wcześniej pod nazwą: Instytut Psychologiczno-Psychoseksualno-Szkoleniowy „Beata Vita”)
Pracuje w nurcie ericksonowskim oraz behawioralno-poznawczym. Prowadzi terapię i szkolenia. Współpracuje z lekarzem urologiem, andrologiem i psychiatrą oraz z licznymi instytucjami.
Dyrektorem zarządzającym jest Bianca-Beata Kotoro, która prowadzi w nim terapię oraz szkolenia.

Warsztaty i Szkolenia między innymi prowadzą:

Bianca-Beata Kotoro
-
psycholog
psychoterapeuta
psychoseksuolog czyli terapeuta seksuologiczny
psychoonkolog czyli terapeuta onkologiczny- Dyplom magistra psychologii społecznej
- Dyplom specjalisty w dziedzinie pomocy seksuologicznej na Uniwersytecie w Poznaniu
- Dyplom ukończenia szkolenia w diagnozie klinicznej DSM-IV-TR
- Ukończone kompleksowe szkolenie w Polskim Instytucie Ericksonowskim www.p-i-e.pl
- Ukończonych wiele warsztatów i szkoleń oraz uczestnictwo w kongresach z zakresu psychologii, psychiatrii, seksuologii i onkologii
- Wykładowca na uczelniach wyższych, m.i.: w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Uniwersytecie Medycznym, Uniwersytetach III Wieku
- Członek Polskiej Federacji Psychoterapii oraz
- Ukończone studium w zakresie Kultury filmowej i teatralnej w Młodzieżowej Akademii Filmowej i UKF KWANT w Warszawie
- Dyplom magistra sztuki na Europejskiej Akademii Sztuk / główny dyplom: projektowanie graficzne oraz dwa aneksy: fotografia oraz architektura wnętrz
- Członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców
- Właściciel firmy „Beata Vita”, w której dzielnie dzieli swój czas pomiędzy psychologię i medycynę a sztukę
- Autorka programu ogólnopolskiego dla młodzieży: „100 % MNIE BEZ ZAGŁUSZACZY”
- Ekspert w pracy psychologiczno-seksuologicznej z pacjentami z wyłonioną stomią oraz z pielęgniarkami stomijnymi
- Przewodnicząca Rady Ekspertów / Zarządzająca fundacji Europejskie Centrum Edukacji PO PROSTU,
www.poprostu.org - Certyfikowany wieloletni nurek, robiący podwodne zdjęcia (tylko w wodach ciepłych i gorących 🙂 )
- Autor różnych artykułów z zakresu psychologii, seksuologii i sztuki
- Laureat kilku prestiżowych nagród
- Ekspert w audycjach oraz programach radiowych i telewizyjnych m.in.: Polskie Radio Trójka, Radio dla Ciebie, Radio Złote Przeboje, TVP II, Polsat Cafe, Polsat News, TVN Style, TVN 24

Prof. dr hab. n med. Adam Dziki
-
Proktolog, chirurg. Kieruje Kliniką Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej – specjalizującej się w operacjach jelita grubego – w szpitalu przy placu Hallera w Łodzi. Jeden ze 100 honorowych członków prestiżowego amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów. Właściciel szpitala – Powiatowe Centrum Zdrowia w Brzezinach. Kierownik I Katedry chirurgii Uniwersytetu Medycznego. Konsultant wojewódzki ds. Chirurgii Ogólnej dla Województwa Łódzkiego. Jest także eksstypendystą Fullbrighta, otrzymał propozycję prowadzenia nowojorskiego szpitala Memorial Sloan-Kettering Cancer Center. Autor wielu publikacji i badań.

Wiesław Sokoluk
-
Pedagog, seksuolog, superwizor PTS. Przez wiele lat współpracował z towarzystwem Rozwoju Rodziny, Programem Narodów
Zjednoczonych ds. rozwoju (UNDP), Funduszem Ludnościowym Narodów Zjednoczonych (UNFPA), Krajowym Centrum ds. AIDS przy realizacji programów dotyczących zdrowia seksualnego. Autor licznych publikacji i książek, w tym metodologicznych dla nauczycieli. Wykładowca i szkoleniowiec.

Leszek Greń
-
Psycholog sportu, coach, terapeuta indywidualny oraz par, wolontariusz z ramienia Fundacji ECE Po Prostu.
STANDARDY I ZASADY

Psychoterapia jest metodą leczenia poprzez rozmowę wskazaną dla osób, które cierpią z powodu trudności natury psychicznej (lęk, depresja, natrętne myśli, zaburzenia nastroju, nadmierne reakcje na stres), u których z powodu określonego funkcjonowania psychiki choruje ciało (zaburzenia odżywiania się, zaburzenia snu, choroby psychosomatyczne, zaburzenia seksualne) oraz dla osób, których trudności przejawiają się w relacjach z ludźmi (problemy rodzinne i w związkach, samotność, życiowe sytuacje kryzysowe).

Psychoterapia jest dla pacjentów doświadczeniem emocjonalnym w relacji z terapeutą. Leczenie psychoterapeutyczne stanowi okazję do integracji różnych aspektów swoich teraźniejszych i przeszłych doświadczeń, daje możliwość uzyskania nowego spojrzenia na siebie, pogłębienia zdolności rozumienia własnych stanów wewnętrznych, lepszego radzenia sobie z wyzwaniami życiowymi, zdobywania większej osobistej niezależności oraz bardziej satysfakcjonującego przeżywania relacji z ludźmi.

Psychoterapia może być pomocna również osobom, które chciałyby lepiej poznać i zrozumieć siebie lub które same dla siebie nie są zadowolone z własnego funkcjonowania.